Oto dlaczego nie powinniśmy plotkować.

W starożytnej Grecji Sokrates miał reputację człowieka wielkiej mądrości. Pewnego dnia ktoś przyszedł do filozofa i powiedział mu:
– Czy wiesz, co właśnie usłyszałem o twoim przyjacielu?
– Chwileczkę, odpowiedział Sokrates. Zanim mi powiesz, chciałbym wypróbować trzy sita.
– Trzy sita?
– Tak, kontynuował Sokrates. Zanim powiesz cokolwiek o innych, dobrze jest poświęcić trochę czasu na przefiltrowanie tego, co masz na myśli. Nazywam to próbą trzech sit. Pierwsze sito to PRAWDA. Sprawdziłeś, czy to, co mi powiesz, jest prawdą?
– Nie, właśnie to słyszałem.
– Bardzo dobrze! Więc nie wiesz, czy to prawda. Kontynuujemy z drugim sitem, sitem ŻYCZLIWOŚCI. Czy to, co chcesz mi powiedzieć o moim przyjacielu, jest dobre?
– O nie! Przeciwnie.
– Więc, zapytał Sokrates, chcesz mi mówić o nim złe rzeczy, a nawet nie jesteś pewien, czy to prawda? Może jeszcze uda Ci się zdać test trzeciego sita, czyli UŻYTECZNOŚCI. Czy to przydatne, że wiem, co zamierzasz mi powiedzieć o tym przyjacielu?
– Nie zupełnie.
– A więc, zakończył Sokrates, to, co chciałeś mi powiedzieć, nie jest ani prawdziwe, ani dobre, ani pożyteczne. Dlaczego więc chciałeś mi to powiedzieć?
„Plotki to zła rzecz. Na początku może wydawać się przyjemne i zabawne, ale w końcu napełnia nasze serca goryczą i zatruwa nas!”

https://lidiakancerz.com/

Lidia Ewa Kancerz

Jestem certyfikowanym Terapeutą metody Theta Healing, stworzonej przez Vianne Stibal. Jest to proces czytania intuicyjnego, uzdrawiania, pracy z poglądami i uczuciami, pracy z genami. Prowadzę sesje pomagające w wielu aspektach życia, bezpośrednio, przez telefon lub internet.

Dodaj komentarz